Ratusz uszczęśliwi Szwoleżerów?

Teren przy Szwoleżerów to obecnie zachwaszczony i zaniedbany plac o powierzchni 2181 mkw., położony pomiędzy dwoma blokami. Dzięki staraniom radnej Moniki Orzechowskiej udało się doprowadzić do zmiany zapisu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego z teren pod zabudowę mieszkaniową na teren zielony.

Od ponad trzech lat trwają starania o urządzenie skweru pomiędzy blokami 5 i 9 przy ul. Szwoleżerów. Nawet są na to pieniądze, ale trochę mniej niż chcieliby potencjalni wykonawcy. Teraz miasto prowadzi kolejny przetarg. Oferenci chcą o kilkanaście tysięcy więcej niż jest w budżecie. Czy tym razem ratusz zgodzi się dorzucić pieniędzy i plac w końcu powstanie?


Na Szwoleżerów ma powstać ogrodzony drewnianym płotem plac zabaw z urządzeniami wykonanymi z drewna akacjowego. Na placu zabaw przeznaczonym dla najmłodszych znalazłyby się m.in. akacjowe huśtawki, bujaki sprężynowe w formie biedronki czy konika polnego oraz piaskownica i wieża z kołowrotkiem do wciągania na górę wiaderka. Plac zabaw ma być oświetlony i monitorowany, a wokół niego mają pojawić się nowe nasadzenia. Remont przejść ma też stanowiąca dojście do placyku asfaltowa uliczka. Na tę inwestycję bardzo czekają mieszkańcy, bo po tej stronie ulicy Zwycięskiej nie ma żadnych placów zabaw, a najbliższy jest na osiedlu Błonie.

Kolejne przetargi na wykonanie placu były jednak unieważniane, bo miasto – zdaniem potencjalnych wykonawców – przeznaczyło na to zbyt skromne środki. Czy stanie się też tak z aktualnie prowadzonym postępowaniem?

Do przetargu (termin składania ofert upłynął 27 lutego) stanęły dwie firmy: Apis Polska z Jarosławia (zaproponowała kwotę 294 706, 65 zł brutto), a FTB Voyager z Radomia oferuje wykonanie zadania za 286 890,00 zł brutto. Tymczasem miasto planowało wydać na plac zabaw 271 638, 31 zł brutto. Mieszkańcy mają nadzieję, że tym razem ratusz zdecyduje się dołożyć brakujące kilkanaście tysięcy złotych i wybierze wykonawcę.

(EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here