Ratusz znowu przebiera w ofertach

Urząd Miasta Świdnik rozstrzygnął przetarg na budowę dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego, a lada dzień poznamy też wykonawców dwóch nowych placów zabaw. Oferty złożyło aż 12 firm.


Jeszcze niedawno to wykonawcy dyktowali ceny, a wiele przetargów trzeba było unieważniać, bo proponowane przez nich ceny znacznie przewyższały kalkulacje przygotowane przez zamawiających. Spowodowane przez epidemię koronawirusa zawirowania gospodarcze zmieniły sytuację.

Do ogłoszonego przez UM Świdnik przetargu na budową dodatkowych miejsc postojowych przy ul. Skarżyńskiego, na który ratusz miał przeznaczone ponad 100 tys. zł, stanęły cztery firmy, a proponowane przez nie ceny wahały się od ok. 89 do 147 tys. zł. Wybrano najtańszą (89 536 zł), złożoną przez BIPO-BUD s.c. Leszek Paluch, Aleksander Bielak z Nowego Krępca.

– Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Prace powinny ruszyć lada dzień i zostaną zakończone jesienią – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza do spraw inwestycji i rozwoju.

Przypomnijmy, budowa 26 nowych miejsc postojowych przy Skarżyńskiego to jeden z pomysłów wybranych do realizacji w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do ratusza spłynęły również oferty dotyczące przetargów na budowę dwóch nowych placów zabaw. One również powstaną w ramach BO.

Pierwszy z nich, który ma powstać między Szkołą Podstawową nr 5 a przychodnią zdrowia, chce wybudować aż pięć firm. Ich oferty wahają się od 65 do 198 tys. zł (miasto zarezerwowało na ten cel 170 tys. zł.). Jeszcze więcej firm zainteresowało się budową nowoczesnego placu zabaw przy ul. Kopera. Wpłynęło 7 ofert. Najtańsza z nich opiewa na 184 tys. zł; najdroższa na 317 tys. zł., a kwota która ratusz chce przeznaczyć na to zadanie, to 200 tys. zł.

– Trwa analiza wszystkich ofert. Rozstrzygamy, czy są kompletne. Mamy na to 14 dni, ale myślę, że potrwa to krócej. Jest tyle ofert, że nawet jeśli okaże się, że ta najtańsza z jakichś powodów będzie musiała zostać odrzucona, to nadal będzie z czego wybierać – powiedział nam w ubiegły wtorek M. Dmowski. (W)