Razem dla skrzywdzonych kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Akademickie Centrum Wsparcia organizuje w dniach 9–10 marca kiermasz „Światełko Nadziei” na rzecz kobiet pokrzywdzonych przez los. Wydarzenie będzie miało miejsce w godzinach 9–15 w Instytucie Psychologii UMCS przy ul. Plac Litewski 5.


Celem dwudniowej imprezy jest zebranie środków finansowych i darów na rzecz Fundacji SOS Ziemia Lubelskiej, która zajmuje się pomocą dla znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej mieszkanek naszego miasta i Lubelszczyzny.

Organizatorzy liczą więc nie tylko na hojność kupujących, ale również na dary w postaci pościeli, koców, środków czystości, artykułów do higieny osobistej, jak żele do kąpieli, szampony, mydła, dezodoranty, ale także artykuły spożywcze z długim terminem przydatności (kasze, mleko w kartonach, olej, makarony itp.).

Akademickie Centrum Wsparcia kiermaszem „Światełko Nadziei” zamierza – jak zapewniają organizatorzy – okazać swoje wsparcie kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji, a także samej Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej, która na co dzień się nimi zajmuje.

Pod skrzydła fundacji trafiają kobiety bezdomne, pokrzywdzone w wyniku przemocy domowej, matki z małoletnimi dziećmi oraz kobiety w ciąży. Fundacja stara się zapewnić im przysłowiowy dach nad głową, ale także pomoc prawną, pedagogiczną, czy psychologiczną w rozwiązaniu pogmatwanych życiowych spraw.

Natomiast Akademickie Centrum Wsparcia jest ogólnouczelnianą organizacją zrzeszającą studentów UMCS, chcących działać na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Marta Żyńska