Razem dla skrzywdzonych kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Akademickie Centrum Wsparcia organizuje w dniach 9–10 marca kiermasz „Światełko Nadziei” na rzecz kobiet pokrzywdzonych przez los. Wydarzenie będzie miało miejsce w godzinach 9–15 w Instytucie Psychologii UMCS przy ul. Plac Litewski 5.


Celem dwudniowej imprezy jest zebranie środków finansowych i darów na rzecz Fundacji SOS Ziemia Lubelskiej, która zajmuje się pomocą dla znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej mieszkanek naszego miasta i Lubelszczyzny.

Organizatorzy liczą więc nie tylko na hojność kupujących, ale również na dary w postaci pościeli, koców, środków czystości, artykułów do higieny osobistej, jak żele do kąpieli, szampony, mydła, dezodoranty, ale także artykuły spożywcze z długim terminem przydatności (kasze, mleko w kartonach, olej, makarony itp.).

Akademickie Centrum Wsparcia kiermaszem „Światełko Nadziei” zamierza – jak zapewniają organizatorzy – okazać swoje wsparcie kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji, a także samej Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej, która na co dzień się nimi zajmuje.

Pod skrzydła fundacji trafiają kobiety bezdomne, pokrzywdzone w wyniku przemocy domowej, matki z małoletnimi dziećmi oraz kobiety w ciąży. Fundacja stara się zapewnić im przysłowiowy dach nad głową, ale także pomoc prawną, pedagogiczną, czy psychologiczną w rozwiązaniu pogmatwanych życiowych spraw.

Natomiast Akademickie Centrum Wsparcia jest ogólnouczelnianą organizacją zrzeszającą studentów UMCS, chcących działać na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Marta Żyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here