Razem od pół wieku

Dziesięć par z terenu gminy Kraśniczyn obchodziło jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji w Urzędzie Stanu Cywilnego, w ubiegły wtorek 15 listopada, odbyła się specjalna uroczystość.

Złote Gody to jubileusz pięćdziesięciu wspólnych lat w małżeństwie. Pół wieku po ślubie pary mogą oczekiwać życzeń nie tylko od najbliższych, ale także od przedstawicieli władz państwowych i lokalnych. Tak też było w Kraśniczynie, gdzie dostojnych jubilatów na uroczystości z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego przyjęła wójt gminy Monika Grzesiuk. Oprócz par, które spędziły ze sobą po pół wieku, wzięły w niej udział rodziny i przyjaciele małżonków.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowało dziesięć par z terenu gminy Kraśniczyn. Wójt Monika Grzesiuk odznaczyła każdego z małżonków medalem za długoletnie pożycie małżeńskie, a następnie wszyscy jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

Wśród par, które zawarły związek małżeński 50 lat temu byli: Dorota i Stanisław Darmochwał, Grażyna i Czesław Hawryluk, Zofia i Stanisław Kowalscy, Helena i Stanisław Kwiatek, Zofia i Zdzisław Milewscy, Teresa i Stanisław Paczkowscy, Stanisława i Andrzej Poźniak, Teresa i Edward Sędłak, Krystyna i Eugeniusz Siniuta, Krystyna i Andrzej Sobstyl.

– 50 lat to wspaniała rocznica, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Każda z par świętujących Złote Gody ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię, ale wszystkich państwa łączy miłość, tolerancja, wzajemny szacunek, bowiem to one stanowią podstawy trwałości każdego małżeństwa – powiedziała do jubilatów wójt Monika Grzesiuk. Część oficjalną zakończyły okolicznościowy tort, lampka szampana i występ zespół „Krajka”. (s)