RCKiK zachęca do udziału w terenowych akcjach poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza mieszkańców regionu do udziału w terenowych akcjach honorowego oddawania krwi.


„Codziennie potrzebuje Cię tysiące Polaków… Na Twoją krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się, uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, choroby hematologiczne wymagają przetaczania składników krwi. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja. Jednym źródłem krwi jest zdrowy człowiek” – zachęcają do udziału w akcji przedstawiciele RCKiK w Lublinie.

W tym tygodniu terenowe akcje oddawania krwi odbędą się 9 stycznia w Krasnymstawie (Centrum Integracji Społecznej, ul. Sikorskiego 10, godziny rejestracji 8:30-12:00) oraz w Lublinie (V Liceum Ogólnokształcące przy ul. Lipowej 7, godziny rejestracji 8:00-12:00), a także 10 stycznia w Świdniku (PZL-Świdnik Punkt Medyczny, al. Lotników Polskich 1, godziny rejestracji 8:00-12:30). KB