Reaktywacja Klubu 100

Będący w trudnej sytuacji finansowej Chełmski Klub Sportowy Chełmianka postanowił reaktywować powołany kilka lat temu „Klub 100”. Sympatycy piłki nożnej w naszym mieście, którzy w miniony czwartek przyszli na spotkanie z zarządem, zasugerowali również, by klub zainicjował akcję sprzedaży cegiełek o wartości od 20 do 200 zł. Cały czas trwa akcja „Razem dla Chełmianki” i zbiórka pieniędzy na platformie www.transferstarter.com


– Robimy wszystko, by zebrać brakujące pieniądze, bez których nasz start w rozgrywkach III ligi nowego sezonu jest niemożliwy. Część pieniędzy mamy, ale by pokryć wszystkie wydatki, związane z udziałem zespołu w tej klasie rozgrywkowej i skromnie funkcjonować, potrzebujemy jeszcze około 250 tys. zł – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki.

W ubiegły czwartek zarządu klubu spotkał się z sympatykami, przedstawiając obecną sytuację finansową i organizacyjną oraz plany na przyszłość. Drużyna seniorów utrzymała się w III lidze, ale żeby mogła do niej przystąpić, potrzeba dodatkowych pieniędzy. Ich brak będzie oznaczał, że Chełmianka będzie zmuszona zgłosić zespół do czwartej ligi. – Nikt z nas tego nie chce, nasze działania zmierzają do tego, by utrzymać trzecią ligę w Chełmie. Jest ciężko, mamy jednak nadzieję, że wspólnymi siłami, także dzięki wsparciu naszych kibiców, władz miasta, lokalnych sponsorów uda się nam przygotować budżet, który pozwoli na grę w III lidze – twierdzi G. Gardziński.

Zarząd Klubu, by ratować finanse, podjął uchwałę o reaktywacji „Klubu 100 – ChKS Chełmianka”. – „Klub 100” ma na celu wspomóc finansowo i moralnie statutową działalność klubu oraz kształtować postawy moralne i patriotyczne młodzieży, poprzez sportową rywalizację w duchu fair-play. „Klub 100” jest innowacyjnym projektem zrzeszającym osoby prywatne, pragnące na miarę swoich możliwości finansowych wesprzeć działalność drużyn piłkarskich funkcjonujących w Chełmiance. Aby stać się członkiem „Klubu 100 – ChKS Chełmianka”, należy wspierać klub regularnymi, miesięcznymi składkami – wpłatami na konto klubu. Minimalna miesięczna wpłata 20 zł – wyjaśnia Henryk Nowak, wiceprezes Chełmianki ds. organizacyjnych.

Członkowie „Klubu 100 – ChKS Chełmianka”, przez przystąpienie do niego, uzyskają prawa i przywileje. – Są to bezpłatny karnet na mecze pierwszej drużyny, tytuł członka wspierającego stowarzyszenie ChKS Chełmianka z prawem głosu na Walnym Zgromadzeniu, możliwość posługiwania się logiem „Klubu 100 – ChKS Chełmianka, rabaty na gadżety klubowe ChKS Chełmianka, możliwość zakupu koszulki meczowej w cenie producenta, miejsce na liście najbardziej zasłużonych kibiców ChKS Chełmianka, możliwość udziału w spotkaniach/konferencjach ChKS Chełmianka czy możliwość bezpłatnej reklamy na oficjalnej stronie www.chelmianka.pl. Te przywileje są uzależnione od wysokości zadeklarowanej i opłacanej co miesiąc składki na Klub 100, w postaci darowizny na Chełmiankę. Im składka wyższa, np. od 50 do 100 zł, tym przywilejów jest więcej. Więcej informacji i szczegółów podajemy na stronie internetowej Chełmianki i na Facebooku – tłumaczy Piotr Stępień, wiceprezes klubu ds. sportowych.

Przed przystąpieniem do „Klubu 100 – ChKS Chełmianka” należy wypełnić deklarację. Jest ona do pobrania na stronie www.chelmianka.pl, można ją także dostać w siedzibie klubu na stadionie miejskim przy ul. I Pułku Szwoleżerów 15A. Zeskanowaną deklarację można wysłać e-mailem do klubu: chks@chelmianka.pl

Wypełniając deklarację, kibice muszą też określić wysokość miesięcznej składki. W tytule wpłaty należy wpisać: „Klub 100 – ChKS Chełmianka”, darowizna na cele statutowe plus imię i nazwisko. Nr konta Chełmianki: 67 1600 1462 0008 7743 7784 5001.

Klub zainicjuje też akcję sprzedaży cegiełek, o wartości 20 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł. Na każdej cegiełce będzie zdjęcie drużyny ChKS Chełmianka. Trwa również zbiórka pieniędzy na platformie transferstarter.com (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here