Redaktor się sprawdziła

Katarzyna Sienkiewicz jest już czwartym w tej kadencji samorządu dyrektorem CSK. Po odwołaniu przez obecny zarząd województwa dyr. Piotra Franaszka, krótko szefami CSK byli Andrzej Miskur, Marek Krakowski i Grzegorz Orzełowski

Katarzyna Sienkiewicz została „pełnoprawnym” dyrektorem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Od października ub.r. była pełniącą obowiązki.


Katarzyna Sienkiewicz od października ubiegłego roku była pełniącym obowiązki dyrektora CSK, czyli instytucji podległej zarządowi województwa lubelskiego. W zeszłym tygodniu została „pełnoprawnym dyrektorem”. Jej kadencja ma potrwać trzy lata. K. Sienkiewicz jest absolwentką historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie przez wiele lat pracowała jako dziennikarka lokalnych mediów.

Była związana m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Dziennikiem Wschodnim”, a od 2003 roku z „Kurierem Lubelskim”, gdzie była zastępcą redaktora naczelnego. – Chciałabym, abyśmy w CSK kładli większy nacisk na edukację kulturalną, co nie oznacza, że zapominamy o tzw. kulturze wysokiej – powiedziała w październiku Sienkiewicz, zaczynając nowy rozdział w swoim zawodowym życiu.

CSK to jedna z najważniejszych instytucji kultury w województwie lubelskim. Monumentalny gmach CSK mieści się przy placu Teatralnym, w pobliżu skrzyżowania alei Racławickich z ulicą Grottgera. Uroczyste zakończenie jego budowy miało miejsce w listopadzie 2015 roku. Historia inwestycji sięga jednak lat Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. „25 lipca 1974 roku wicepremier Mieczysław Jagielski dokonał uroczystego wmurowania kamienia węgielnego.

Miejsce – Aleje Racławickie – nie było przypadkowe. Tu mieściła się siedziba Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, (dzisiejszy rektorat Uniwersytetu Medycznego), tu miał powstać Łuk Wyzwolenia z okazji X-lecia Polski Ludowej. Wreszcie budynek miał przyćmić wielkością bryłę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego” – czytamy na stronie internetowej Centrum Spotkania Kultur.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here