Rejestracja na studia już trwa

Lubelskie uczelnie już rozpoczęły internetową rejestrację na studia. Choć nie poprzedziły jej tradycyjne dni otwarte, to ich ofertę można było poznać wirtualnie i wybrać wymarzony kierunek studiów – tym bardziej, że w ofertach pojawiły się nowości.


Jako pierwszy, już 1 kwietnia internetową rejestrację kandydatów na studia na rok akademicki 2021/2022 rozpoczął Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na większości oferowanych kierunków I stopnia i jednolitych magisterskich rejestracja potrwa do 9 lipca br. Nieco wcześniej, bo do 30 czerwca br. będą mogli rejestrować się kandydaci przystępujący do egzaminu wstępnego lub rozmowy kwalifikacyjnej (wybrane kierunki na wydziałach: Artystycznym, Humanistycznym oraz Politologii i Dziennikarstwa).

UMCS posiada szeroką i różnorodną ofertę kształcenia – kandydaci mogą wybierać spośród blisko 80 kierunków oraz 250 specjalności. W rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 znajdą się następujące nowości: pedagogika resocjalizacyjna, italianistyka, geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe oraz nauczanie fizyki i informatyki. – Pod warunkiem uzyskania pozwolenia ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego utworzone zostaną również kierunki biobezpieczeństwo oraz techniki kryminalistyczne. Liczymy, że zaproponowane przez nas nowe kierunki spotkają się z zainteresowaniem porównywalnym do zeszłorocznego sukcesu kryminologii, gdzie na jedno miejsce przypadło niemal 40 kandydatów – mówi Magdalena Drwal z centrum prasowego UMCS.

U medyków i przyrodników

12 kwietnia z naborem wystartował Uniwersytet Medyczny. Uczelnia od kilku lat stawia na sprawdzoną ofertę, ale w tym roku pojawi się jedna nowa propozycja – studia pielęgniarsko-położnicze w języku angielskim. W maju zaplanowano kilkudniowe dni otwarte, oczywiście w formie zdalnej.

Uniwersytet Przyrodniczy rozpocznie nabór na studia 10 maja. Tradycyjnie uczelnia przygotowała kilka nowości, głównie skierowane do osób zainteresowanych tematyką środowiska i ekologii. Są to następujące kierunki: analityka środowiskowa i przemysłowa, ekologia miasta oraz technologia biosurowców i biomateriałów.

KULuary Kierunków

Na KUL rejestracja na studia rozpoczęła się 5 maja i potrwa do 8 lipca. Nowością jest położnictwo – studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach jest również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego.

W ramach poprzedzającej uruchomienie rejestracji kampanii rekrutacyjnej najstarszy lubelski uniwersytet przygotował wirtualną akcję KULuary Kierunków w trakcie, której wykładowcy, studenci i absolwenci KUL opowiadali o blisko pięćdziesięciu kierunkach studiów. Transmisja live za pośrednictwem kanału YouTube KULstudia oraz mediów społecznościowych była dostępna dla wszystkich zainteresowanych licealistów. – Każdorazowo uruchomiany był również czat, a podsumowaniem spotkań był Akademicki kwadrans, podczas którego maturzyści uzyskiwali odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z rekrutacją – mówi Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Najpóźniej wystartuje Politechnika

Na Politechnice Lubelskiej elektroniczna rejestracja kandydatów na studia na rok akademicki 2021/2022 rozpocznie się dopiero 17 maja, a zakończy 9 lipca. Wyjątkiem jest kierunek architektura – tutaj można aplikować do 20 czerwca. Uczelnia przygotowała dla kandydatów około 2 tysiące miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia.

Politechnika Lubelska oferuje 22 kierunki kształcenia na studiach stacjonarnych I stopnia.

– W tym roku akademickim otworzyliśmy dwa kierunki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki: inżynieria multimediów oraz inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice oraz kierunek inżynieria i analiza danych na Wydziale Podstaw Techniki, dlatego nowości nie planujemy – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy PL.

MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here