Rejowiec spisał się pierwszy

To był ostatni tydzień Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Większość rolników spisała się telefonicznie lub przez internet. Gmina Rejowiec była pierwszą w województwie lubelskim, w której spisało się sto procent rolników.

Powszechny spis rolny rozpoczął się we wrześniu i trwał do końca listopada. W ubiegłym tygodniu rachmistrzowie docierali do ostatnich gospodarstw, które jeszcze nie zostały spisane. Ze względu na epidemię ten spis różnił się od dotychczasowych, bo zalecano, aby rolnicy sami spisywali się przez internet albo kontaktując się z rachmistrzami telefonicznie. Większość rolników tak postąpiło.

Gmina Rejowiec była pierwszą w województwie lubelskim, w której spisało się 100 procent rolników i spis przebiegł tu bez większych przeszkód. W wywiadzie dla „Panoramy” Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca, z dumą mówił o zaangażowaniu rachmistrzów, sołtysów i radnych, które sprawiły, że samorząd sprawnie poradził sobie ze spisem.

– Gmina Rejowiec poradziła sobie najlepiej spośród wszystkich innych w województwie lubelskim i doceniamy to – mówi Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Spisy rolne dostarczają podstawowych informacji o rolnictwie. Zbierane co 10 lat dane służą do opracowań i kreowania polityki rolnej w zmieniającej się, także za sprawą obecnej epidemii, rzeczywistości gospodarczej. Prowadzący gospodarstwa rolne zobowiązani są do udzielania dokładnych i zgodnych z prawdą odpowiedzi, dotyczących m.in. powierzchni gospodarstw, rodzaju zasiewów. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here