Rekord Unii

UNIA REJOWIEC – SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE 3:1 (1:0)


1:0 – Paśnik (24), 2:0 – Karauda (63), 3:0 – Czerwiński (65), 3:1 – Roczon (84).

UNIA: Pastuszak – Paśnik (83 Palonka), Brzezicki, Kwiatosz, Szczepanik, Rossa, Czerwiński, Karauda (80 Jersak), Sąsiadek (55 Kalman), Czajka, Górny (80 Włodarczyk). Trener – Tomasz Sąsiadek.

SPÓŁDZIELCA: Pawlak – Lekan (77 Śmigielski), Wójciszyn, Jędruszak, Iwaniuk (46 Socha), Roczon, Pasternak, Osoba, Orłowski, Mroczek, Braniewski. Trener – Damian Osoba.

Unia Rejowiec zakończyła sezon pewną i zasłużoną wygraną nad Spółdzielcą i była to 9 (!) z rzędu wygrana zespołu prowadzonego przez Tomasza Sąsiadka. – Czegoś takiego chyba nikt się nie spodziewał, ale ja zawsze wierzyłem w tę drużynę – podkreśla Sąsiadek, który sam strzelił w tym sezonie kilka goli dla Unii. – Co warte podkreślenia i z czego jesteśmy dumni, ta wspaniała seria wydarzyła się wcale w nie łatwym dla nas okresie. Mieliśmy problemy kadrowe, nie mogli grać np. Dawid Grel, Mateusz Pawlicha, Paweł Szajduk. Bywało tak, że jechaliśmy na mecz w 14, a nawet 13 zawodników, a mimo to wygrywaliśmy.

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że udało się nam wyśrubować taki rekord, jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że trudno go będzie powtórzyć – dodaje Sąsiadek. Unia Rejowiec na 13 spotkań w rundzie wiosennej 10 wygrała, jeden zremisowała i dwa przegrała. Na 39 możliwych do zdobycia punktów wywalczyła 31! Więcej zdobyła jedynie Sparta. Co do środowego meczu ze Spółdzielcą wygrana gospodarzy była jak najbardziej zasłużona. Unię na prowadzenie wyprowadził Paweł Paśnik po akcji sam na sam z Pawlakiem i świetnej asyście od Czerwińskiego.

Pięknego gola z dystansu na 2:0 dołożył po przerwie Karauda, bardzo dobrą dyspozycję bramką podsumował wspomniany Czerwiński. – Mogliśmy wygrać wyżej, ale setki nie wykorzystał np. skądinąd, rozgrywający bardzo dobre zawody Jacek Czajka – opowiada Sąsiadek. Gra Spółdzielcy ograniczała się do czekania na okazje do kontrataków. Honorowym trafienie dla gości zaliczył Roczon. Zespół z Siedliszcza zakończył sezon na 9 pozycji, wydaje się adekwatnej do jego możliwości. (kg)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here