Rekord zachorowań. Koronawirus w sądzie

Tylko w jeden dzień w powiecie krasnostawskim zanotowano aż 34 zakażenia koronawirusem. To absolutny rekord od początku pandemii. Ognisko Covid 19 pojawiło się w Sądzie w Krasnymstawie.

Tydzień temu informowaliśmy, że na terenie powiatu krasnostawskiego koronawirusa złapały 52 osoby, 35 wyzdrowiało, a 3 zmarły. Do soboty (31 października), każda z tych statystyk uległa, niestety, zmianie. Liczba aktywnych zachorowań na Covid 19 wzrosła do 94! Tylko w czwartek (29 października) w powiecie krasnostawskim zanotowano 34 zarażenia koronawirusem.

Od początku pandemii wyzdrowiały 74 osoby, 4 zmarły. Jest też pierwsze ognisko zakażeń, stwierdzone w Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie. Dlatego wykonywanie obowiązków służbowych przez kadrę orzekającą oraz pracowników sekretariatu oraz obsługa interesantów IV Wydziału Ksiąg Wieczystych będzie odbywać się wyłącznie w drodze przyjmowania korespondencji za pośrednictwem poczty.

– W przypadku konieczności osobistego złożenia wniosku wieczystoksięgowego należy złożyć go w Biurze Podawczym tutejszego Sądu. Przyjmowane będą wyłącznie wnioski kompletnie wypełnione. Z uwagi na powyższe okoliczności wnioski będą załatwiane w najbliższym możliwym terminie – czytamy w komunikacie wydanym przez Wojciecha Osińskiego, prezesa krasnostawskiego sądu.

Od poniedziałku wszystkie urzędy administracji publicznej na terenie powiatu krasnostawskiego pracują zdalnie. (k)