Rekordowo duża „A” klasa

Druga drużyna Chełmianki, rezerwy Bugu Hanna i Eko Różanka – to trzy nowe zespoły, które już na pewno od przyszłego sezonu zagrają w chełmskiej „A” klasie. Mówi się też o powrocie Tatranu Kraśniczyn i Leszkopolu Bezek.


Ostatni sezon chełmskiej „A” klasy dopiero się zakończył, a emocje już wzbudza ten, który zacznie się w sierpniu. Wszystko wskazuje bowiem na to, że do rozgrywek w najniższym szczeblu ChOZPN przystąpi aż 16 drużyn (dotychczas było ich 10).

– Już wiemy, że do rozgrywek zgłosiła się druga drużyna Chełmianki, rezerwy Bugu Hanna, a także Eko Różanka – wylicza Sławomir Kuźmicki z ChOZPN.

Eko wraca do gry po czterech latach nieobecności na piłkarskich boiskach. Drużyna z Różanki ostatni raz zaprezentowała się w sezonie 2017-2018. W IV lidze zajęła wówczas 11. miejsce. Do kolejnego sezonu Eko już jednak nie przystąpiło, bo połączyło się z Włodawianką. – Mówi się, że do „A” klasy chcą też wrócić Tatran Kraśniczyn i Leszkopol Bezek, ale oficjalnych zgłoszeń od tych klubów jeszcze nie mamy, być może pojawią się w najbliższych dniach – dodaje Kuźmicki. Wiadomo też, że z okręgówki do klasy „A” spadły Start Pawłów i Hutnik Dubeczno.

Przy tak dużej liczbie nowych zespołów w „A” klasie, kluby te miały nawet szansę pozostania w V lidze, ale z niej nie skorzystały. – Zadeklarowały, że będę grać, ale tylko w klasie „A” – podkreśla Kuźmicki. W najniższej fazie rozgrywkowej w przyszłym sezonie zobaczymy też Agros Suchawa, który, co prawda utrzymał się w okręgówce, ale sam się z niej wycofał. – Ostateczne składy okręgówki i „A” klasy powinniśmy poznać w kolejnym tygodniu – mówi Kuźmicki. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here