Rekordowy bieg dla Jaśka

Rodzinne zdjęcie uczestników Biegu. Fot. Gabriela Kowalska, Jarek Styżej, Kasia Szafka, Aneta Wysmulska-Pawlaczyk

Na własnych nogach, na rowerze, na rolkach albo z kijkami – tak świdniczanie przemierzali trasę II Biegu dla Jasia, charytatywnej imprezy, zorganizowanej już po raz kolejny przez Stowarzyszenie „Biegający Świdnik”. Tym razem udało się zebrać 30 tys. zł.
Na starcie biegu stanęło blisko 200 osób, a „biletem wstępu” była dowolna kwota wrzucona do puszki. Uczestnicy przebiegli dystans 5 kilometrów, a na mecie każdy z nich dostał specjalny medal. Była też licytacja wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez kluby sportowe, urzędników, artystów oraz osoby prywatne. Można było m.in. wylicytować biżuterię, obrazy, koszulki z podpisami sportowców, książki i wiele innych fantów, na miłośników wypieków czekał zaś kiermasz przepysznych domowych ciast. Podczas biegu i towarzyszących mu imprezy udało się zebrać ok. 21 tys. zł. Kolejne 10 tys. zł na leczenie Jasia Karwowskiego, który walczy z siatkówczakiem, dołoży fundacja PKO Bank Polski Biegajmy Razem.
– Zainteresowanie biegiem, kiermaszem, jak i licytacją przerosło nasze oczekiwania. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że wzięło w nim udział aż tyle osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji i wszystkim, którzy się w nią zaangażowali. To dowód, że warto działać razem. 30 tys. zł to niemała kwota, choć zdajemy sobie sprawę, że Jaś potrzebuje znacznie więcej. Mamy jednak nadzieję, że te pieniądze choć trochę przybliżą go do odzyskania zdrowia – mówi Agnieszka Jakubczyk-Latała, prezes Stowarzyszenia „Biegający Świdnik”.
Już 13 maja „Biegający Świdnik” zaprasza kolejną swoją imprezę. Tym razem będzie to III Festiwal Biegowy Powiatu Świdnickiego. W programie, oprócz biegów dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych i testu Coopera, przewidziano także inne atrakcje, w tym m.in. kiermasz ciast. Początek imprezy i zapisy od godziny 11, miejsce: bieżna SP nr 7. (w)