Rekrutacja już ruszyła

W piątek 22 lutego ruszyły zapisy dzieci do chełmskich przedszkoli. W poniedziałek 25 bm. rozpocznie się nabór do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm.

W pierwszym etapie rekrutacji do miejskich przedszkoli rodzice już uczęszczających dzieci będą potwierdzać kontynuację wychowania przedszkolnego. Mają na to czas do piątku 1 marca br. Nabór nowych dzieci ruszy 4 marca i potrwa do 29 marca. Rodzice malucha będą mogli wybrać trzy przedszkola, z których pierwsze jest określane placówką pierwszego wyboru.

Wnioski rekrutacyjne są dostępne na stronie internetowej www.chelm.formico.pl lub w każdym z przedszkoli. Wyniki rekrutacji zostaną podane 12 kwietnia.
W poniedziałek 25 lutego rozpocznie się z kolei nabór dzieci do szkół podstawowych, prowadzonych przez miasto Chełm.

W pierwszym etapie, który potrwa do 8 marca, rodzice będą mieli możliwość zapisania dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej. Rekrutacja kandydatów spoza obwodów do klas pierwszych ruszy 11 marca, a zakończy się 5 kwietnia. Każdy będzie mógł wybrać trzy szkoły, przy czym pierwsza jest określana jako placówka pierwszego wyboru.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 18 kwietnia. Nabór będzie prowadzony, podobnie jak w latach ubiegłych, z wykorzystaniem systemów elektronicznych. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.chelm.pl

Do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 pójdą dzieci urodzone w 2012 roku. 6-latki z 2013 r. mają również prawo do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here