Remisy czwartoligowców

Nasi czwartoligowcy, Włodawianka Włodawa i Kłos Gmina Chełm rozegrały w miniony weekend mecze kontrolne. Obie drużyny zanotowały remisy. Włodawianka zremisowała z trzecioligowym Podlasiem Biała Podlaska 4:4, Kłos natomiast z Lublinianką Lublin 1:1.

Wicelider czwartej ligi, Włodawianka grała w Białej Podlaskiej, na sztucznej nawierzchni. Jej rywal Podlasie już na samym początku zdobył gola, po samobójczym strzale Patryka Błaszczuka. Podopieczni Mirosława Kosowskiego szybko jednak doprowadzili do remisu, a na listę strzelców w 9 min. wpisał się Piotr Pacek.

Pierwsza połowa w wykonaniu włodawskiej drużyny była dobra, zespół strzelił jeszcze dwie bramki. Zdobyli je Kacper Czarnota w 23 min. i Michał Budzyński w 45 min. – Podlasie grało defensywnie, szukało okazji w kontratakach. Z przodu w drużynie gospodarzy zagrali rośli napastnicy, jeden z nich Patryk Pakuła strzelił nam dwa gole. Dobry mecz rozegrał Kamil Kocoł, który dzielił piłki – mówił po spotkaniu trener Włodawianki, Mirosław Kosowski.

Po zmianie stron właśnie dwa gole, w 62 i 70 min. zdobył Pakuła i doprowadził do remisu. W 75 min. Włodawianka ponownie wyszła na prowadzenie po trafieniu Piotra Chodziutko. Do remisu pięć minut później doprowadził Kocoł. Były zawodnik Chełmianki pokonał bramkarza Danielczuka strzałem z rzutu karnego.

Włodawianka w meczu z Podlasiem zagrała w składzie: Polak – Kwiatkowski, Błaszczuk, Nielipiuk, Gontarz, Pacek, Czarnota, Chodziutko, Naumiuk, Waszczynski, zawodnik testowany I. Na zmiany wchodzili: Danielczuk, Budzyński, Kamiński, Bartnik, zawodnik testowany II. Kolejny sparing Włodawianka rozegra ze Spartą Rejowiec Fabryczny.

Kłos Gmina Chełm rozegrał pierwszy w okresie zimowym sparing. Rywalem podopiecznych Roberta Tarnowskiego był zespół Lublinianki. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0), a gola dla Kłosa zdobył Dawid Stepaniuk. Zespół z gminy Chełm wystąpił w składzie: Łopąg – P. Poznański, E. Poznański, Kowalski, Stepaniuk, Flis, Korona, Kamola, Fornal, Gierczak, Jabłoński. Na zmiany wchodzili: Skuczyński i dwóch zawodników testowanych. (r)