Remont odcinka przekona opornych?

Przez upór garstki mieszkańców remont ulicy Witosa odwleka się w czasie

Miasto przymierza się do remontu ulicy Witosa. Nie chodzi o przebudowę całości, a jedynie fragmentu wzdłuż bloku 1a. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej tej inwestycji. Mieszkańcy liczą, że to będzie wstęp do modernizacji całej ulicy.


Zniszczona, krzywa i pełna dziur – tak wygląda nawierzchnia ulicy Witosa w Świdniku. Magistrat przymierza się do jej przebudowy, ale by wykonać kompleksowy remont, wybudować chodniki i miejsca parkingowe, trzeba wejść na teren będący własnością osób mieszkających w okolicznych blokach. Większość z nich od razu wyraziła na to zgodę, ale znaleźli się też tacy, którzy domagali się od miasta odszkodowania. Mimo dalszych rozmów sprawa utknęła w martwym punkcie. Ostatnio Urząd Miasta ogłosił przetarg na opracowanie projektu przebudowy ul. Witosa. Chodzi o boczny odcinek ulicy, biegnący wzdłuż bloku 1a.
– Na remont ulicy Witosa nie zgodziła się garstka osób. Szkoda nam tych kilkuset innych mieszkańców, którzy w pewien sposób zostali przez swoich sąsiadów pokrzywdzeni. Chcąc coś zrobić dla tej części miasta, wytypowaliśmy fragment ulicy, o przebudowę którego zresztą mieszkańcy prosili, do remontu. Na razie szukamy wykonawcy projektu przebudowy. Jeśli się uda, to w przyszłym roku będziemy rozważali jej budowę – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika. (w)