Remontowanie na całego

Powiatowe remonty z dofinansowaniem FDS rozpoczęły się od przebudowy drogi Lublin-Kalinówka. W ubiegłym tygodniu co się dzieje na placu budowy sprawdzali starosta Łukasz Reszka i wicestarosta Bartłomiej Pejo

Dziesięć inwestycji drogowych o łącznej wartości ponad 35 mln złotych zrealizują miasto Świdnik i powiat świdnicki dzięki pozyskanemu jesienią ubiegłego roku rządowemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Większość inwestycji jest już w trakcie realizacji, a na pozostałych drogowcy pojawią się niebawem.


Świdnik dzięki FDS zrealizuje aż sześć inwestycji. Wybuduje pierwszy odcinek al. NSZZ „Solidarność” od al. Lotników Polskich do ul. Hryniewicza, ul. Św. Brata Alberta od skrzyżowania z ul. Klonową, sięgacz z ul. Cisowej, dokończy budowę ul. Sosnowej (odcinek od ul. Kolorowej do ul. Legionów Polskich), przebuduje ul. Gen. Roweckiego „Grota” i Akacjową oraz zmodernizuje sieć ulic na osiedlu Żwirki i Wigury (ul. Puławskiego, Matejki, Szopena, Miła, Kwiatowa i Willowa). Wszystkie prace pochłoną ponad 20 mln zł, z czego połowę pokryje dotacja z FDS.

– Wykonawcy wszystkich inwestycji już weszli na place budowy, a ulice Akacjowa oraz Cisowa są już praktycznie gotowe i czekają na odbiór. Z początkiem stycznia pełną parą ruszyliśmy z inwestycją np. na ul. Gen Roweckiego „Grota”, Al. NSZZ „Solidarność, ul. Sosnowej, gdzie rozpoczęły się prace podziemne związane z kanalizacją. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i bez problemów – informuje Marcin Dmowski, wiceburmistrz ds. inwestycji i rozwoju.

Nie próżnuje również powiat świdnicki, który z udziałem dotacji z FDS, zrealizuje cztery inwestycje: budowa kolejnego odcinka drogi Biskupice – Trawniki, przebudowa dróg Lublin – Kalinówka, Łuszczów – Janowice oraz ulic Generała S. Maczka i Armii Krajowej w Świdniku. Ich wartość po przetargach to blisko 11 mln zł, a dofinansowanie z Funduszu pokryje 60 proc. kosztów.

– Prace na odcinkach: Lublin-Kalinówka oraz na tzw. III etapie przebudowy ul. Racławickiej w ramach którego są remontowane ulice Gen. Maczka i Armii Krajowej już się rozpoczęły. W obu przypadkach nie ma utrudnień w ruchu. Wykonawcy przygotowują grunt pod wykonanie remontu lub działają poza drogą, na przykład porządkując pobocza – mówi Łukasz Reszka, starosta powiatu świdnickiego.– Dwa pozostałe zadania, czyli remont drogi Łuszczów-Janowice oraz Biskupice-Trawniki są w fazie prac geodezyjnych. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here