Reprezentacji się nie odmawia

reprzentacja

Świdniczanin Jacek Kosierb po raz siódmy w karierze zagrał w drużynie polskich pisarzy. Tym razem przywdział „biało-czerwony” trykot w starciu literatów z drużyną Mszany Dolnej.
Świdniczanin tradycyjnie zagrał na pozycji prawego obrońcy. Niestety, pisarze musieli uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 2:4 (2:2). Bramki dla teamu ludzi pióra zdobyli: Zbigniew Masternak i Mateusz Żyła.
Tym samym bilans Kosierba w koszulce z orzełkiem na piersi to 4 wygrane, 1 remis i 2 porażki.
Na słaby wynik meczu reprezentacji Polski Pisarzy w Mszanie Dolnej złożyły się urazy wielu graczy, a także nieobecność kilku podstawowych zawodników. – Zagrałem świeżo po kontuzji kolana. Tak na serio to po przebytej niedawno rehabilitacji powinienem jeszcze odpocząć od piłki, ale reprezentacji po prostu się nie odmawia. Nie mogę być zadowolony ze swojego występu, ponieważ straciliśmy aż cztery gole. Miejscowi wystawili do gry drużynę oldbojów, która w najbliższych tygodniach weźmie udział w mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Zagrali skutecznie, a nam zabrakło przede wszystkim precyzji i zgrania. Teraz będzie czas na dojście do pełnej sprawności i przygotowanie się do kolejnych spotkań na przełomie sierpnia i września – przyznał Jacek Kosierb.
W reprezentacji pisarzy zagrali: Jan Wojtyński (aktor, scenarzysta, reżyser), Marcin Pawlik (poeta), Andrzej Duda (reżyser, dramaturg), Wiesław Janicki (poeta, animator kultury), Jacek Kosierb (autor monografii piłkarskich ze Świdnika), Marek Grajek (historyk literatury), kapitan Zbigniew Masternak (prozaik z Puław) oraz Mateusz Żyła (prozaik).
26 i 27 sierpnia reprezentację Polskich Pisarzy czeka kolejny turniej. Tym razem Kosierb i spółka zagrają w polsko-niemieckim turnieju organizowanym w Wymiarkach, niedaleko granicy z Niemcami.
Następnie w piątek 3 września w meczu międzypaństwowym będą podejmować swoich kolegów po fachu z Izraela. Jest szansa, aby to spotkanie odbyło się na Lubelszczyźnie.