Robota dla radnej

Kandydatów było dziewięciu, a pracę w urzędzie gminy Rudnik dostała radna tej gminy – Anna Duda. – Nic w tym niezwykłego, po prostu najlepiej wypadła podczas postępowania konkursowego – przekonuje Tadeusz Zdunek, wójt Rudnika.

W kwietniu gmina Rudnik ogłosiła konkurs na stanowisko w ewidencji ludności i księgowości. – Osoba, która wcześniej je piastowała przeszła na emeryturę – mówi Tadeusz Zdunek, wójt Rudnika. Do konkursu zgłosiło się aż dziewięć osób, ale na rozmowę kwalifikacyjną przyszło sześć. Wśród kandydatek była Anna Duda, radna gminy Rudnik z miejscowości Suche Lipie. Już wówczas pojawiły się głosy, że pewnie to właśnie ona konkurs wygra i rzeczywiście tak się stało. – Też słyszałem, że postępowanie zostało ustawione, ale zapewniam, że to nieprawda. Była komisja konkursowa, na czele, której stał radca prawny, wszystko było przejrzyste, ja do postępowania się w ogóle nie wtrącałem. Po prostu pani Duda wykazała się najlepszą wiedzą merytoryczną, ma też duże doświadczenie w księgowości, ostatnio pracowała w biurze rachunkowym – tłumaczy Zdunek.
Po wygranej w konkursie radna Duda zrzekła się mandatu. Wybory uzupełniające do rady gminy Rudnik zaplanowano na sierpień. (kg)