Rodzicu, zapisz pociechę i siebie

Twoje dziecko uwielbia rysować? A może cudownie śpiewa lub tańczy? Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość. Ruszyły zapisy na dodatkowe zajęcia organizowane w ChDK. Co więcej, bogatą ofertę przygotowano też dla dorosłych.

Akademia Małego Artysty – to propozycja dla najmłodszych, bo zapisać można nawet czterolatka. Na dzieci czekają różnorodne zajęcia: od malarstwa, przez taniec, po teatr.
Klub Tańca Towarzyskiego TAKT – do tej grupy mogą dołączyć już pięciolatki. Szkolenie prowadzone jest w dwóch stylach tanecznych: tańcach standardowych i latynoamerykańskich przez dwóch młodych i utytułowanych trenerów: Michała Łokińskiego i Grzegorza Zmokłego. Mile widziane pary.
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej – tam pod okiem doświadczonej prowadzącej, Marioli Piędzi, dzieci poznają tajniki tańców regionalnych, i nie tylko.
Baletowa Szkoła Tańca ChDK – zajęcia prowadzi uznana pedagog i instruktor tańca klasycznego Barbara Czajkowska, która zaprasza już nawet sześciolatki.
Teatr Tańca – ta forma została stworzona z myślą o dorosłych amatorach, którzy chcieliby szkolić się w kierunku tańca klasycznego z elementami tańca współczesnego i jazzowego. Kurs Tańca dla Dorosłych – tam, jak zapewniają organizatorzy, każdy nauczy się „użytkowego” tańca towarzyskiego.

Teatr Hesperydy – prowadzony przez Elżbietę Dopieralską zaprasza młodzież gimnazjalną i szkół średnich. Jest to teatr alternatywny, który realizuje nie tylko tradycyjne spektakle sceniczne, ale również widowiska plenerowe z udziałem dźwięku i ognia.
Pracownia Twórcza – zaprasza do trzech grup wiekowych: dziecięcej Plastuś – od 6 lat, młodzieżowej Kreska – dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich oraz dorosłej Alternatywa. Zajęcia prowadzi Anna Szumera.
Chadek Gospel Choir prowadzony przez Grzegorza Głucha oraz Chór Hejnał prowadzony przez Danutę Bałka Kozłowską i Bogdana Deptę to propozycja dla osób, które chciałyby rozwijać swój talent wokalny.
Chadek Musical Academy – to pierwsza w Chełmie i jedyna w regionie szkoła musicalowa. Ta propozycja skierowana jest do osób w wieku 10 lat i powyżej, zarówno z, jak i bez doświadczenia scenicznego. Mimo to, nie obędzie się bez castingu, który odbędzie się w połowie września. Zajęcia w ramach Akademii prowadzone są przez doświadczonych instruktorów: Jacka Wazelina i Martę Czyż (taniec), Adriana Wiśniewskiego (aktorstwo), Agnieszkę Kowalską i Kamila Dominiaka (wokal).
Zapisy do wszystkich form prowadzone są pod nr tel.: 82 563 00 81 lub 502 266 397 oraz w ChDK. Praca w nowo utworzonych grupach rozpocznie się w połowie września. (opr. mg)