Rodzina Gołofitów straciła dach nad głową

Po pożarze mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania

Ta Wielkanoc dla rodziny państwa Gołofitów ze Świdnika nie była ani spokojna, ani szczęśliwa. Tuż przed świętami, w piątek 2 kwietnia, spłonęło ich mieszkanie. Małżeństwo z czwórką dzieci znalazło się w trudnej sytuacji. Oprócz dachu nad głową, stracili również wszystkie swoje rzeczy. Wesprzeć ich w tej niełatwej chwili może każdy z nas.

Do pożaru w budynku przy ul. Reja w Świdniku doszło 2 kwietnia, około południa. Ogień pojawił się w mieszkaniu na poddaszu, najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

– Przed przybyciem jednostek straży pożarnej budynek opuściło 20 mieszkańców, w tym wszystkie z zagrożonego mieszkania. Nasze działania polegały na ewakuacji pozostałych lokatorów z jednoczesnym gaszeniem rozwiniętego już pożaru. Działania prowadzone były wewnątrz budynku jak i przy pomocy podnośnika hydraulicznego. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono zadymione pomieszczenia i przystąpiono do rozbiórki części konstrukcji poddasza w celu dogaszenia pogorzeliska – mówi st. kpt. Paweł Dańko, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

W wyniku pożaru niemal doszczętnie spłonęło mieszkania należące do państwa Gołofitów, wychowujących czterech synów w wieku 4, 6, 14 i 17 lat. Rodzina została bez dachu nad głową. Pomoc dla nich ruszyła za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, gdzie trwa zbiórka środków na odnowienie zniszczonego mieszkania. Wystarczy wejść na stronę zrzutka.pl/9jxr9g i przekazać dowolną kwotę. Organizatorzy zbiórki podkreślają, że każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie. – W mieszkaniu mieli wszystko, co niezbędne do codziennej egzystencji. Pozostali tylko w tym, co mieli na sobie.

Mieszkanie jest doszczętnie zniszczone, wymaga generalnego remontu, łącznie z odtworzeniem konstrukcji dachu. Będą potrzebowali również środków na odtworzenie przedmiotów codziennego użytku, począwszy od ubrań, butów, poprzez meble, książki do szkoły, pościel, podstawowy sprzęt AGD jak pralka, czy sprzęt multimedialny do zdalnego nauczania. Pożar strawił większość, reszta nie nadaje się do użytku ze względu na okopcenie, zalanie. Sami nie udźwigną tego problemu, dlatego zwracamy się z prośbą do państwa o wpłatę nawet najdrobniejszej kwoty na remont mieszkania i środki na bieżące ich potrzeby. Z góry dziękujemy – piszą organizatorzy zbiórki.

W połowie ubiegłego tygodnia na rzecz świdniczan poszkodowanych przez pożar zebrano kwotę ponad 50 tys. zł, a wpłaty dokonało prawie 600 osób. Do tematu wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here