Rok pełen inwestycji

Remont chodnika przy Lwowskiej od strony placu Singera to najważniejsze zadanie w ramach tegorocznej rezerwy celowej rady dzielnicy Kalinowszczyzna.
Pochłonie ono aż 113 tysięcy złotych ze 129 tys. przewidzianych na zadania dzielnic w ramach ich rocznych budżetów. – Nie jest to jednorazowe zadanie. Na ostatnim posiedzeniu, 23 marca zadecydowaliśmy o etapowaniu inwestycji. W tym roku sfinansujemy naprawę chodnika, poprawę stanu schodów i murków oporowych. Jeszcze nie wiemy na jaką długość ciągu starczy wyznaczona kwota – precyzuje Adam Osiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Kalinowszczyzna.
Kolejne 10 tys. zł przeznaczono na remont chodnika na wysokości Lwowskiej 12-18. Za ostatnie 6 tys. zł rada sfinansuje imprezę dla mieszkańców dzielnicy z okazji zakończenia lata. Odbędzie się ona 16 września.
Przypomnijmy, że to nie jedyne inwestycje na Kalinie przewidziane w tym roku. Z budżetu miasta wykonywane będą te znacznie bardziej kosztowne. Na wiosnę ruszy modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 10, a także rewitalizacja wąwozu do celów rekreacyjnych (obie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego 2016). Do tego rozpocznie się remont ulicy Kalinowszczyzna. Ujednolicona zostanie szerokość jezdni, pojawi się też kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Droga zyska nową nawierzchnię. BCH