Rok sukcesów reprezentantów Cementu Gryf Chełm

Miejski Klub Sportowy Cement Gryf Chełm podsumował miniony rok. Bez wątpienia ostatnie dwanaście miesięcy dla naszych zapaśniczek i zapaśników były niezwykle udane.

W 2022 r. zawodniczki i zawodnicy Cementu Gryfa z powodzeniem reprezentowali Chełm w mistrzostwach Polski oraz ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Sukcesy odnosili we wszystkich grupach wiekowych. Niewątpliwie największe z nich przypadły tym sportowcom, którzy reprezentowali też narodowe barwy.

Seniorka Anhelina Lysak została brązową medalistką mistrzostw świata, a Katarzyna Krawczyk – mistrzostw Europy.

Młodzieżowiec Szymon Szymonowicz dwukrotnie stanął na trzecim stopniu podium podczas mistrzostw świata i Europy, a juniorka Daniela Tkaczuk wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy i zajęła piąte miejsce w mistrzostwach świata. Zaszczytu reprezentowania Polski w mistrzostwach świata i Europy kadetek dostąpiła również mistrzyni Polski juniorek Wiktoria Kamela.

Tytuły mistrzów Polski w 2022 r. zdobyli: Katarzyna Krawczyk, Olha Padoshyk, Wiktoria Kamela, Daniela Tkaczuk, Małgorzata Małek oraz Anastasiia Lebedieva. Srebrne lub brązowe medale krajowego czempionatu wywalczyli z kolei: Szymon Szymonowicz, Anhelina Lysak, Urszula Piotrowska, Alicja Nowosad, Anastasiia Padoshyk, Piotr Lewandowski, Igor Shepetun, Karina Konarska, Michał Biskupski, Monika Dadas, Marta Gajowniczek, Filip Zając, Hubert Sidoruk, Igor Borowiec, Dawid Hawryluk, Michał Woźniak i Roksana Sawicka.

W ubiegłym roku reprezentanci Chełma zdobyli łącznie 91 medali, w tym w mistrzostwach Polski 32, a w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach 54.

W klasyfikacji zapasów kobiet w systemie sportu młodzieżowego, prowadzonego przez ministerstwo sportu i turystki, Cement Gryf zajął drugie miejsce w kraju gromadząc 163,04 pkt. Chełmscy zapaśnicy stylu klasycznego sklasyfikowani zostali na wysokim siódmym miejscu w kraju.

Z kolei w rankingu prowadzonym przez sportowy portal Sport Zona najefektywniejszym klubem (bilans punków) w zapasach kobiet w roku 2022 Cement Gryf, a zapaśnicy stylu klasycznego zajęli 7. miejsce.

Zarząd klubu, kadra szkoleniowa i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego sponsora klubu – Cemex Polska. Dziękują również kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. (kg)