Rolnicy mieli swoje święto

Dożynki w Łopienniku Górnym udane! Amfiteatr w Łopienniku Górnym zapełnił się do ostatniego miejsca. 15 sierpnia był prawdziwym świętem wszystkich rolników.

– Dożynki to szczególna okazja, by podziękować rolnikom, przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za ich ciężką pracę i codzienny trud, który sprawia, że dary natury zamieniają się w powszedni pokarm. Człowiek nie tylko w pocie i znoju zarabia na chleb, ale także potrafi dzielić się nim z bliźnimi. I to właśnie stanowi o pełni naszego człowieczeństwa – napisał po dożynkach na swojej stronie na Facebooku wójt gminy Łopiennik Górny, Artur Sawa.

Mszę świętą w intencji rolników sprawowali ks. Arkadiusz Kot oraz ks. Piotr Siekierka. Starostami dożynek byli Anna Łusiak i Andrzej Ozonek. W trakcie uroczystości rozstrzygnięto dożynkowe konkursy. Najpiękniejszy żniwny wieniec uplotły panie z kół gospodyń wiejskich w Łopienniku Górnym i Dobryniowie nad Wieprzem. Oba koła dostały pierwszą nagrodę. Komisja przyznała trzy równorzędne drugie miejsca: Towarzystwu Przyjaciół Borowica, Kołu Gospodyń Wiejskich w Wólce Żulińskiej oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Łopienniku Dolnym.

W konkursie na najpiękniejszy ogród laureatami zostały Janina Kosmala z Borowicy i Alicja Sysa z Dobryniowa. Podziękowania za udział w konkursie odebrała Wiesława Dańko z Łopiennika Dolnego – Kol. Wójt Sawa już teraz zapowiedział, że kolejne święto plonów odbędzie się również 15 sierpnia, tyle że już w przyszłym roku. (s)