Rondo świdnickiego bohatera

Od ubiegłego tygodnia Alfred Bondos, legenda świdnickiej „Solidarności” oraz wieloletni samorządowiec, oficjalnie patronuje rondu u zbiegu ul. Wyszyńskiego i al. NSZZ „Solidarność”.


Z wnioskiem o nadanie rondu imienia Alfreda Bondosa, działacza świdnickiej Solidarności, a także wieloletniego radnego i społecznika jeszcze w ubiegłym roku wystąpiło stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka. Taki sam wniosek wystosował również radny Marcin Magier, a miejscy radni większością głosów uznali tę inicjatywę za ważną i słuszną.

W ubiegły poniedziałek, w ramach świdnickich obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, uroczystego nadania imienia rondu dokonał burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, który wraz z przedstawicielami Wspólnoty Świdnickiej przeciął symboliczną wstęgę.

W krótkim przemówieniu burmistrz przypomniał, że A. Bodnos był przykładem na to, że miłość do ojczyzny, to przede wszystkim codzienna praca na rzecz lokalnej społeczności. Podkreślił również, że cieszy się, iż nasze miasto ma własnych bohaterów i można przywoływać ich pamięć poprzez takie inicjatywy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here