Rońsko bogatsze o plac zabaw i siłownię

Pod koniec czerwca ukończone zostały prace związane z realizacją drugiego etapu inwestycji polegającej na zbudowaniu i urządzeniu nowoczesnego placu zabaw dla dzieci wraz z siłownią i skwerkiem dla mieszkańców na osiedlu Rońsko w Krasnymstawie.

Miło nam poinformować, że już od 15 lipca mieszkańcy Krasnegostawu będą mogli korzystać ze wszystkich urządzeń zamontowanych na osiedlu Rońsko. Inicjatorem inwestycji był radny poprzedniej kadencji ze stowarzyszenia „Krasnostawianie” Andrzej Dulniak, który już w 2015 r. złożył propozycję realizacji tego zadania w ramach budżetu obywatelskiego.

W głosowaniu za budową placu opowiedziało się wówczas aż 434 mieszkańców, dzięki czemu zadanie uplasowało się na pierwszym miejscu. – Niestety, urząd miasta nie wywiązał się ze zobowiązania i nie zrealizował tego przedsięwzięcia w roku 2016 – zauważa Marcin Wilkołazki, szef „Krasnostawian” – Jednak dzięki determinacji Andrzeja Dulniaka oraz wsparciu całego naszego klubu radnych pierwszy etap inwestycji, polegający na budowie nowoczesnego placu zabaw, został oddany do użytku w 2018 r., a etap drugi, czyli montaż ławeczek oraz urządzeń do ćwiczeń siłowych na powietrzu ukończono kilka dni temu.

Teraz wszyscy mieszkańcy Krasnegostawu będą mogli korzystać z tego urokliwego miejsca wypoczynku i rekreacji, położonego wzdłuż szlaku Green Velo przy ulicy Makuszyńskiego, z przepięknym widokiem na dolinę rzeki Wieprz – dodaje Wilkołazki.

(kg)