Rosną przyszli biznesmeni

Finał tegorocznej edycji odbył się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym podczas gali 6 czerwca

Ponad 360 dzieci z Lublina wzięło udział w zakończonej właśnie drugiej edycji projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”, ucząc się podstaw przedsiębiorczości, ekonomii i zarządzania.


To druga edycja miejskiego projektu, zrealizowanego wspólnie z UMCS i lubelskimi przedsiębiorstwami, w ramach którego przeprowadzono 100 godzin zajęć lekcyjnych, odbyło się 80 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i warsztatów z osobami kreatywnymi oraz spędzono prawie 40 godzin w halach produkcyjnych. Razem z maskotką projektu – biznesowym lubelskim – Koziołkiem dzieci przez kilka miesięcy uczyły się, co to jest przedsiębiorczość.

– To bardzo wartościowy projekt, który jest wspaniałym przykładem nauki poprzez zabawę. Poznawanie nowych, ciekawych zagadnień już dziś kształtuje dzieci jako ludzi aktywnych i kreatywnych, co pozwoli im na swobodniejsze wkroczenie na rynek pracy w przyszłości – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Dzieci miały zajęcia m.in. w NBP, odwiedziły firmę Europiek, gdzie piekły drożdżówki czy lubelskiego Ursusa. Efektem projektu było ponad 450 indywidualnych pomysłów biznesowych na firmę – być może niektóre z nich zostaną zrealizowane w przyszłości. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here