Rosną zastępy aktorów

„Teatr Puk-Puk”, który niedawno obchodził jubileusz 20-lecia istnienia, z każdego konkursu, w którym uczestniczy wraca z tarczą

„Teatr Puk-Puk”, działający w świdnickim MOK-u, otrzymał I nagrodę podczas 40. Wojewódzkich Prezentacji Teatrów Młodzieżowych w Lublinie. To nie jedyny sukces grupy.

Teatr został doceniony podczas przeglądu spektakli profilaktycznych „Żyć pełnią”. Wyróżnienia podczas tej imprezy otrzymały również dwie inne grupy teatralne MOK-u.
„Teatr Puk-Puk” wrócił z 40. Wojewódzkich Prezentacji Teatrów Młodzieżowych, które odbyły się w Lublinie, z kolejnym sukcesem na koncie. Grupa otrzymała I nagrodę za autorską wizję konfliktu międzypokoleniowego oraz za polifoniczną energetyczność spektaklu połączoną z niezwykłą wrażliwością wykonawców na rytm oraz muzyczność przedstawienia pt. „Głusi”. Wyróżnienie za osobowość sceniczną przyznano Karolowi Skwarczyńskiemu.
„Teatr Puk-Puk” otrzymał także wyróżnienie podczas zorganizowanego przez Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku XIV Przeglądu Spektakli Profilaktycznych „Żyć pełnią”, . Wyróżnienie przyznano za dojrzałość formy teatralnej, dobry warsztat aktorski oraz świadomość i głęboką refleksję na temat problemów poruszanych w spektaklu „Głusi”. Wyróżnienie podczas przeglądu otrzymały również dwie inne grupy teatralne działające w MOK: Teatr Lalki za poszukiwanie interesujących pomysłów inscenizacyjnych oraz zabawę teatralną w spektaklu „Mamy lalkę, mamy scenariusz, zróbmy…”, oraz Dziecięcy Teatr Ruchu, prezentujący widowisko „Wścibscy”, gdzie doceniono próbę teatralnej inscenizacji wiersza. (w)