Rower miejski także w Świdniku

Miasto Świdnik i Powiat Świdnicki będą partycypować w Lubelskim Rowerze Miejskim. Oba samorządy zamierzają zwiększyć kwotę na jego funkcjonowanie, choć w porównaniu do Lublina będą to niewielkie kwoty. Miejskie rowery mają wrócić na ulice Świdnika w czerwcu.


Przed tygodniem informowaliśmy, że lubelscy radni zgodzili się na dołożenie ponad 2 mln zł brakujących do funkcjonowania w sezonie 2021-22 Lubelskiego Roweru Miejskiego. Świdniczanie zastanawiają się, czy w związku z tą decyzją miejski rower, z którego zazwyczaj o tej porze roku można było już korzystać, będzie dostępny również w Świdniku.

– Rower miejski pojawi się także u nas – zapewnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Dla nas to nie są tak wielkie pieniądze, jak dla Lublina, więc dalej uczestniczymy w tym projekcie. Koszt w skali roku to kilkadziesiąt tysięcy złotych (ok. 60 tys. zł), a szacujemy, że będziemy musieli zapłacić więcej o ok. 10-20 proc. więcej. LRM w Świdniku działa na zasadzie porozumienia lubelskiego i świdnickiego Ratusza oraz Starostwa Powiatowego w Świdniku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here