Rowerem bezpieczniej na działkę

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Krańcowej kosztowała blisko 690 tys. zł

Na wiosnę planowane są tu jeszcze drobne prace związane z zielenią i porządkami, ale jeździć już można. Dobiegła końca budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Krańcowej. W bezpieczny i wygodny sposób można nią dotrzeć do ogródków działkowych.

Przetarg na projekt i budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Krańcowej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Pileckiego aż do ogródków działkowych „Słoneczny” miasto ogłosiło jeszcze w 2020 roku. Za pierwszym razem nie udało się wybrać wykonawcy, więc procedurę powtórzono. W drugim przetargu najtańszą ofertę – ok. 687 tys. zł – złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. Choć Urząd Miasta zamierzał przeznaczyć na to zadanie mniej, ostatecznie zdecydował, że dołoży brakującą kwotę.

– Nowa ścieżka na pewno poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Skorzystają z niej działkowcy, ale też mieszkańcy, bo ta część Świdnika rozwija się i powstaje tam wiele domów. Ta inwestycja jest także istotna z punktu widzenia ruchu turystycznego – mówił wówczas Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Od kilku tygodni ścieżka wzdłuż Krańcowej jest już ukończona. Na liczącym około 900 metrów odcinku położono równą, bitumiczną nawierzchnię. Wiosną planowane są tu jeszcze prace związane z zielenią i porządkowe.

Miejską inwestycję pozytywnie oceniają cykliści.

– Wielu działkowców dojeżdża do ogródków właśnie rowerem. Wszelkie działania, które sprawiają, że pokonanie tej drogi będzie dla cyklistów bezpieczniejsze są krokiem w dobrym kierunku – podkreśla Maciej Lubaś ze Stowarzyszenia Świdnik Miasto dla Rowerów. – Chcieliśmy zachęcić urząd, aby infrastruktura znajdowała się od strony torów, ale te tereny należałoby wykupić, stąd decyzja, aby ścieżka biegła od strony kościoła, a później wyniesionym przejściem wraz z przejazdem prowadziła do ogródków, o co również wnioskowaliśmy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here