Rowerem pod motocykl

Do nietypowego wypadku doszło w poniedziałek (16 maja) na ulicy Szpitalnej. Zgłoszenie o zderzeniu motocykla z rowerem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał tuż przed południem.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 43-letni chełmianin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, potrącił jadącą ścieżką rowerową 71-letnią kobietę – relacjonuje asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Z obrażeniami ciała rowerzystka została przewieziona do szpitala. Zarówno ona, jak i motocyklista byli trzeźwi. Teraz policjanci wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia. – Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla asp. Czyż.

Citroen był silniejszy

(16 maja) Po południu na numer alarmowy policji zadzwoniła kobieta, by poinformować o próbie włamania do samochodu zaparkowanego przy ul. Strażackiej w Chełmie. Jak zeznała, akurat pracowała nieopodal, kiedy zobaczyła mężczyznę „walczącego” z citroenem. Mężczyzna szarpał za wszystkie drzwi pojazdu i kopał w szybę, licząc, że zbije szkło i wejdzie do środka. Gdy to nie pomogło, bezsilny i wściekły wyżył się w inny sposób – oberwał lusterko.
– Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Ustalili jego tożsamość, to 35-letni mieszkaniec gminy Ruda-Huta – informuje asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy chełmskiej policji.
Właściciel uszkodzonego samochodu wstępnie oszacował straty na 2 tys. zł. Niedoszły włamywacz był oczywiście nietrzeźwy.

Nie widział patrolu

We wtorek (17 maja) kwadrans przed godz. 11 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Chełmie, podczas patrolu szlaku Uherka-Chełm, zauważyli stojący w zaroślach podejrzany samochód. Kiedy podeszli bliżej, zobaczyli mężczyznę wyjmującego z Renault Trafic (na ukraińskich numerach rejestracyjnych) kartony papierosów. Nielegalne fajki były ukryte w schowkach konstrukcyjnych. SOK-iści wezwali na miejsce funkcjonariuszy ze straży granicznej w Dorohusku. Ci zabezpieczyli 180 paczek papierosów o wartości 3060 zł i zatrzymali Ukraińca. (p)