Rowerzysta połamany przez auto

W czwartek na terenie gminy Izbica osobowe auto potrąciło rowerzystę. 72-latek trafił do szpitala. Ma połamane żebra.

W czwartek, po godz. 8, dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu 72-letniego rowerzysty. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Izbica. – Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Audi 62-latka, chcąc wykonać manewr skrętu na skrzyżowaniu, nie zauważyła jadącego obok rowerzysty, zajechała mu drogę i wtedy doszło do potrącenia.

72-latek twierdził, że nic mu się nie stało i poprosił o odwiezienie do miejsca zamieszkania – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Dopiero wtedy okazało się, że mężczyzna doznał jednak dość poważnych obrażeń ciała. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała 72-latka do szpitala w Krasnymstawie. – Okazało się, że rowerzysta ma połamane żebra – dodaje rzecznik.

Funkcjonariusze ustalają, jak doszło do wypadku i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. – Zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, tym bardziej teraz, kiedy wcześniej zapada zmrok, rano często występuje zamglenie i widoczność jest ograniczona – podsumowuje Babicz. (kg)