Różanka na podium

SPS EKO RÓŻANKA – SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE 4:1 (1:1)
0:1 – D. Osoba (15), 1:1 – Chwedoruk (37), 2:1 – Mateusz Gołąb (48), 3:1 – Chwedoruk (58), 4:1 – Skorupski (72).
SPS EKO: Danielczuk – Bojarczuk (80 K. Mikulski), Łobko, Kruk, E. Mikulski (70 Piotrowski), Żakowski (63 Chmiel), Błaszczuk, Mateusz Gołąb, Maghdysh (83 Harko), Skorupski, Chwedoruk. Trener – Andrzej Łągwa.
SPÓŁDZIELCA: Kasprzak – Mroczek, Jędruszak (82 Motyka), A. Osoba, Braniewski, Borek, Sidorowski, Żukowski (85 D. Orłowski), Hawerczuk, D. Osoba (60 Droń), Stefańczuk (77 Łatka). Trener – Tomasz Bielecki.
Sędziowali: Kwiatek oraz Chuszcza i Kowalski.
Po drobnym kryzysie beniaminek z Różanki wygrał kolejne spotkanie i potwierdził, że jest rewelacją sezonu. Niedzielny mecz lepiej rozpoczęli goście. Żukowski mógł szybko otworzyć worek z bramkami, ale przestrzelił. W końcu w 15 min. Damian Osoba silnym strzałem pokonał Danielczuka. Jeszcze przed przerwą wyrównał niezawodny Chwedoruk, a tuż przed zejściem do szatni Spółdzielca mógł prowadzić 2:1. – W doskonałej sytuacji znalazł się Żukowski. Minął bramkarza, strzelił, ale jeden z zawodników Eko w ostatniej chwili zablokował futbolówkę – opowiada Damian Osoba. – Szkoda tej okazji, na pewno inaczej by się nam grało, gdybyśmy do przerwy prowadzili – dodaje. Po zmianie stron lepiej grała Różanka, która zasłużenie zwyciężyła. Piękną bramkę w 58 min. z 25 metrów strzelił Chwedoruk, filmowy był też czwarty gol dla SPS Eko. – Skrzydłem pociągnął Bojarczuk, ślicznie wrzucił piłkę w pole karne, a Skorupski strzelił głową nie do obrony. Cieszymy się z tego zwycięstwa, widać kryzys mamy za sobą – mówi Andrzej Łągwa, trener zespołu z Różanki, który po tym zwycięstwie „wskoczył” na podium chełmskiej ligi okręgowej. (kg)