Rozbił się pijany. Walczy o życie

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 31-latek, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Mężczyzna stracił panowanie nad motorowerem i uderzył w betonowy przepust.

Do zdarzenia doszło w czwartek około południa w Stryjowie w gminie Izbica. – Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że 31-latek, kierujący motorowerem marki Junak, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Pomocy medycznej na miejscu zdarzenia udzielił poszkodowanemu Zespół Ratownictwa Medycznego. Następnie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało go do szpitala w Lublinie. – Wstępnie badanie stanu trzeźwości wykonane w szpitalu wykazało, że kierowca Junaka miał 3,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje Babicz. W tej samej sprawie policjanci dodatkowo zatrzymali właściciela motoroweru. 42-latek z gminy Izbica w chwili zatrzymania też był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu. – Jest podejrzewany, że również kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości – mówi rzecznik policji w Krasnymstawie.

Mundurowi apelują o zdrowy rozsądek! – Pamiętajmy, że obowiązuje prosta zasada: „piłeś – nie jedź!” Lekceważenie przepisów, głupota i brawura mogą skończyć się tragicznie… – podsumowuje młodszy aspirant Jolant Babicz. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here