Rozbili dziuplę paserów

Zatrzymana kontrabanda za ponad 160 tysięcy złotych, fałszywe tablice rejestracyjne, telefony do kontaktu z przemytnikami, noktowizor i lornetka. To efekty ostatniego nalotu funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na jedną z posesji w gminie Chełm.

– Funkcjonariusze posiadali informacje, iż właściciel nieruchomości może przechowywać na jej terenie znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu – mówi por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

„Cynk” okazał się trafiony, a akcja funkcjonariuszy z wydziału operacyjno-śledczego chełmskiego NOSG owocna. W trakcie przeszukania domu i budynków gospodarczych na terenie posesji funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 230 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 160 tys. zł. Jak ustalono, kontrabanda została przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy.

W dziupli w gminie Chełm była tymczasowo składowana. Niebawem towar miał zostać wywieziony w głąb kraju. – Na miejscu funkcjonariusze ujawnili również przedmioty, które mogły być wykorzystywane zarówno do przemytu papierosów, jak i dalszej ich dystrybucji. Były to telefony komórkowe, tablice rejestracyjne, urządzenie do nocnej obserwacji terenu oraz lornetka – podaje por. Sienicki.

Do sprawy zatrzymano gospodarza posesji, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. (pc)