Rozbój goni rozbój

Dwa tygodnie temu policja zatrzymała czwórkę młodych rozbójników (w tym jedną dziewczynę), w ubiegłym tygodniu – kolejną trójkę. Organy ścigania są zgodne, co do miasteczka – Rejowiec Fabryczny zajmuje wysokie miejsce w rankingu patologii.

(11 kwietnia) Do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie doprowadzeni zostali trzej młodociani bandyci (w wieku 18-19 lat). Jak ustalili policjanci z miejscowego komisariatu w Rejowcu Fabrycznym przy pomocy chełmskich kryminalnych, to właśnie oni odpowiadają za marcowy napad w miasteczku.
– Zaczepili grupę osób na jednej z ulic. W pewnej chwili, gdy doszło między nimi do nieporozumienia, zaatakowali i pobili jednego z mężczyzn. Skradli też jego telefon komórkowy oraz pieniądze. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 200 złotych – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju, za co grozi nawet do 12 lat więzienia, i zostali zwolnieni do domów. Pozostaną pod dozorem policji. (pc)