Rozbudowa SOSW za pierwszym podejściem

Siedem firm zgłosiło się do przetargu na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku. Wygląda na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nowy obiekt będzie gotowy w przyszłym roku.


Do 24 lutego Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku czekał na oferty przedsiębiorstw chcących wybudować nową część placówki. Do przetargu przystąpiło siedem firm.

– Zawsze podkreślamy, że przebudowa ośrodka jest naszym priorytetowym przedsięwzięciem w zakresie szkolnictwa – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Dobrą wiadomością jest to, że pięć ofert opiewało na kwoty niższe niż zakładaliśmy, a wszystkie firmy zapewniają także 5-letni okres gwarancji. Aktualnie analizujemy złożone dokumenty.

W ramach planowanych prac ośrodek zostanie rozbudowany w kierunku południowym w stosunku do istniejącego budynku; bryła będzie wkomponowana w otoczenie i połączona architektonicznie i funkcjonalnie z istniejącym budynkiem. W nowej części, na powierzchni ok 420 m kw., znajdą się, między innymi: sala przeznaczona na żłobek, cztery sale dydaktyczne oraz sala gimnastyczna z zapleczem.

Zagospodarowany zostanie również dach, bo powstaną na nim zielone tarasy. Cały obiekt przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na realizację inwestycji Zarząd Powiatu pozyskał ponad 4,1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here