Rozdadzą tysiące pierogów

Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień szykuje dla mieszkańców wyjątkową, mikołajkowo-świateczną niespodziankę. W niedzielę, 13 grudnia, będzie rozdawać przygotowane przez siebie pierogi z kapustą i grzybami. Wyrobów ma wystarczyć dla każdego.

Stowarzyszenie z Kamienia prężnie działa i pozyskuje pieniądze na różne formy aktywności. W tym roku udało się pozyskać zewnętrzne środki na warsztaty kulinarne, ale przez pandemię szkolenia nie mogły się odbywać. Żeby nie zwracać niewykorzystanych pieniędzy, Stowarzyszenie wpadło na smaczny pomysł.

– Postanowiłyśmy przygotować pierogi, które nieodpłatnie przekażemy mieszkańcom naszej gminy – mówi Grażyna Szykuła ze SKGK. – Mamy panie chętne do gotowania i do ich wydawania. Chcemy, żeby pierogi trafiły do najbardziej potrzebujących.

Stowarzyszenie planuje akcję wydawania pierogów na najbliższą niedzielę, 13 grudnia, na godzinę 13.00. – Akurat będzie po południowej mszy i mieszkańcy będą mogli przyjść do gminnych świetlic – mówi Szykuła.

Pierogi będą przygotowywane w świetlicy w Strachosławiu, ale wydawane we wszystkich świetlicach w gminie. Jeżeli z jakichś powodów znajdą się osoby, które nie będą w stanie same pofatygować się po smakołyki, to kobiety ze Stowarzyszenia dowiozą je do domu. Wystarczy zadzwonić do nich pod numery: 690 026 571 – Grażyna Szykuła albo 518 456 287 – Dorota Kurek.

– Osobom starszym, samotnym, chorym, które nie dadzą rady dotrzeć do świetlicy, dostarczymy pierogi do domu – zapewnia G. Szykuła. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here