Rozdawali maseczki pasażerom

Przedstawiciele MPK i strażnicy rozdali w sumie tysiąc pięćset maseczek

W minionym tygodniu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie wspólnie z lubelską Strażą Miejską rozdawało maseczki pasażerom. Bowiem coraz więcej osób, czy to z rozmysłem, czy przez zapomnienie, nie przestrzega obowiązku zakrywania ust w pojazdach komunikacji publicznej.


– Akcja miała charakter profilaktyczno-informacyjny. Chcieliśmy przypominać pasażerom o wciąż istniejącym obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej. Naszych pracowników i strażników miejskich rozdających maseczki można było spotkać m.in. w okolicach Dworca Głównego PKS, czy przy Ogrodzie Saskim oraz na pętlach nawrotowych, m.in. Granitowa i Paderewskiego – informuje Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

W sumie rozdano półtora tysiąca maseczek. O obowiązku noszenia maseczek w autobusach i trolejbusach przypominają umieszczone w nich ogłoszenia i nadawane po odjeździe z każdego przystanku komunikaty głosowe, ale nie wszyscy pasażerowie się do tego stosują.

– Nasi kierowcy niejednokrotnie reagują i zwracają uwagę takim podróżnym, ale nie są oni uprawnieni do egzekwowania od pasażerów tego obowiązku czy też wyciągania jakichkolwiek konsekwencji – zastrzega Weronika Opasiak.

Niepokornym podróżnym grozi za to mandat od straży miejskiej lub policji. Jego wysokość może sięgnąć nawet 500 zł. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here