Rozdwojenie w Kukiz’15

Kukiz 15, ustami swego posła Jarosława Sachajko, w sobotę 27 bm. oficjalnie poparł Jakuba Banaszka z PiS. Paweł Białas, kandydat Kukiz’15 na prezydenta Chełma, zaapelował, by w drugiej turze głosować na Agatę Fisz. Rozdwojenie jaźni czy samowolka?

Paweł Białas, startujący w wyborach samorządowych z komitetu Kukiz`15, jako kandydat na na prezydenta Chełma uzyskał 834 głosy. Bardzo niewiele, ale w II turze, w której zmierzą się Agata Fisz (Postaw na Chełm) i Jakub Banaszek (PiS) każdy głos może mieć znaczenie. Białas poprosił swoich wyborców, by oddali głos na Agatę Fisz.

Dwa dni później do Chełma zajechał Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15 z Zamościa, wybrany do sejmu m.in. dzięki głosom uzyskanym w Chełmie. Na konferencji prasowej zwołanej na placu Łuczkowskiego Sachajko pojawił się wraz z kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, Jakubem Banaszkiem i poinformował oficjalnie, że Kukiz’15 w drugiej turze udziela poparcia kandydatowi PiS.

– Chełm jest zadłużony, miasto się wyludnia i w ciągu najbliższych pięciu lat straci kolejne 2,5 tys. mieszkańców – wyliczał Sachajko. Poseł Kukiz’15 stwierdził, że złą tendencję może odwrócić prezydentura Banaszka. – Pan Jakub podpisał się pod naszym wspólnym zobowiązaniem wobec samorządów. Składa się ono z trzech filarów: jawność i przejrzystość funkcjonowania władz lokalnych, zrównoważone budżety i zakaz zadłużania samorządów oraz przywrócenie władzy obywatelom – mówił.

Sachajko zapytany o poparcie Białasa dla Fisz, stwierdził, że była to indywidualna decyzja kandydata na prezydenta i nie ma ona nic wspólnego z działaniem i poglądami Kukiz’15, nie była też konsultowana z władzami stowarzyszenia. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here