Rozebrali pustostan

Rozebrany został w ubiegłym tygodniu pustostan u zbiegu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego. Rozbiórka ma związek z trwającą przebudową tych arterii.


– Wykonawca przystąpił do wyburzania budynku przy ul. Poniatowskiego, na co zezwolił protokół z przeprowadzonej kontroli ornitologicznej z 20 lipca – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Rozbiórka pustostanu ma związek z trwającą przebudową Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i ul. Lipowej. Prace miały zostać przeprowadzone kilka miesięcy temu, ale zostały przełożone z powodu mieszkających tam ptaków. – W budynku przeznaczonym do rozbiórki ornitolog przeprowadził szereg kontroli. Nie stwierdziły one aktywnych lęgów ptaków – tłumaczy J. Góźdź.

Wyburzenie budynku pozwoli na rozpoczęcie kolejnych prac w ramach prowadzonej inwestycji. W miejscu dotychczasowego budynku powstanie gazociąg oraz poprowadzona zostanie wschodnia jezdnia ul. Poniatowskiego ze ścieżką rowerową i chodnikiem.

Przypomnijmy, że pierwsze prace przy przebudowie Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i ulicy Lipowej ruszyły pod koniec kwietnia. Lubelskim kierowcom najbardziej daje się we znaki znajdująca się w fatalnym stanie nawierzchnia Alei Racławickich. Jedna z ważniejszych arterii w Lublinie nie była remontowana od ponad trzech dekad.

Na Al. Racławickich planowane są m.in.: wymiana nawierzchni, wytyczenie buspasów czy wytyczenie ścieżek rowerowych. Ulica Poniatowskiego zostanie poszerzona z dwóch do czterech pasów ruchu. Na ul. Lipowej planowane jest pozostawienie czterech pasów, ale zostaną tam wytyczone buspasy.

Aleje Racławickie, ul. Lipową i ul. Poniatowskiego przebudowuje konsorcjum, w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie. Zaproponowało najmniej, bo około 103,9 mln złotych. Roboty mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here