Rozkopią Kalinowszczyznę

Ulica Kalinowszczyzna czeka od lat na generalny remont. Trwają ostatnie prace nad dokumentacją. Budowa ma ruszyć w następnym roku.
– Ulica potrzebuje generalnego remontu. Nie pamiętam, żeby taki miała w przeszłości – mówi Adam Osiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Kalinowszczyzna. To naturalny skrót między ul. Lwowską a al. Andersa, droga zastępcza, gdy zakorkowane są al. Tysiąclecia. Zwłaszcza teraz, gdy remontowana jest południowa nitka tej arterii, kierowcy chcący dostać się z Ponikwody do centrum, wybiorą właśnie tę ulicę.
Miasto pracuje nad dokumentem opisującym generalny remont ul. Kalinowszczyzna. – Dokumentacja przebudowy jest jeszcze w opracowaniu i powinniśmy ją mieć jeszcze jesienią. Inwestycję planujemy realizować w przyszłym roku – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Co zmieni się w układzie drogi? – Rewolucyjnych zmian nie planujemy. Oczywiście ulica będzie miała nową konstrukcję nawierzchni, oświetlenie, odwodnienie, obustronne chodniki i tak, jak w tym momencie, obustronne pasy rowerowe. W trakcie budowy szerokość ulicy zostanie ujednolicona i postaramy się wygospodarować jak najwięcej miejsc parkingowych. Szacujemy, że może ich być nawet około 80. Ponadto wyremontowane zostaną schody i fragment chodnika w rejonie ul. Towarowej – precyzuje Kieliszek. 
BCH