Rozkręć biznes za unijne pieniądze

Masz 30 i więcej lat, jesteś mieszkańcem Lublina i woj. lubelskiego, osobą bezrobotną lub pracującą na umowie „śmieciowej”, zarabiającą minimalne wynagrodzenie? Lubelski Park Naukowo-Technologiczny z myślą o Tobie przygotował projekt Lubelski Park Rozwoju Przedsiębiorczości. Nabór rozpocznie się 11 maja. Maksymalna kwota unijnego, bezzwrotnego wsparcia jaką można otrzymać to ponad 52 tys. zł!


– Celem konkursu jest zwiększenie liczby miejsc pracy w regionie poprzez stworzenie 66 nowych miejsc pracy na terenie województwa w 55 nowo powstałych firmach – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubelskiego, głównego udziałowca Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. – Projekt zakłada przekazanie potrzebnej wiedzy 60 osobom oraz udzielenie 55 bezzwrotnych dotacji na założenie firmy w wysokości do maksymalnie 27 tysięcy złotych i wsparcia pomostowego do 2100 złotych miesięcznie przez pierwszy rok działalności (łącznie to 52 tys. złotych) – wylicza R. Małecki.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych w wieku 30 lat i starszych mieszkających na terenie województwa lubelskiego.

Zaplanowane w projekcie kompleksowe wsparcie w zakresie rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej skierowane jest do osób bezrobotnych (w tym zarejestrowanych w urzędzie pracy jako bezrobotne), biernych zawodowo, ubogich osób pracujących, osób pracujących na umowach krótkoterminowych lub cywilnoprawnych, których wynagrodzenie nie przekracza wysokości minimalnego wynagrodzenia. Z dotacji skorzystać mogą imigranci, reemigranci oraz osoby odchodzące z rolnictwa.

Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane w biurze projektu znajdującym się w siedzibie LPNT przy ul. Bohdana Dobrzańskiego 3 w Lublinie od 11 maja w godzinach 10.00 – 14.00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://lpnt.pl/aktualnosci/ArticleNjBlZGJjOT  oprac. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here