Rozlicz PIT w Świdniku

Urząd Miasta Świdnik zachęca mieszkańców, aby składając roczne zeznanie podatkowe, pamiętali o tym, aby w rubryce „miejsce zamieszkania” podawać Świdnik. Ci, którzy to zrobią będą mogli wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami.


– Chcemy zachęcić mieszkańców, by zwracali uwagę na to, co wpisują w swoich PIT-ach. Dziś każdy podatnik wypełniając zeznanie podatkowe nie musi wpisywać w nim miejsca zameldowania, a miejsce zamieszkania. To powoduje, że część podatku, który i tak płaci, trafi do samorządu, w którym faktycznie mieszka, i z którego usług na co dzień korzysta. Warto wspierać w ten sposób samorząd, bo przecież oddajemy mieszkańcom te pieniądze w formie podnoszenia jakości komfortu życia i zwiększonej ilości inwestycji – mówią przedstawiciele świdnickiego ratusza.

Ponadto ci, którzy wskażą w PIT-ach Świdnik jako miejsce zamieszkania, będą mieli możliwość wzięcia udziału w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. O szczegółach tej akcji napiszemy wkrótce.

– Wiele osób myśli, że największy dochód samorządów stanowią wpływy z podatku od nieruchomości. To nieprawda. W Świdniku 40 proc. dochodów własnych to udział w podatku PIT i jest to największa pozycja dochodowa. Łącznie to kwota ok. 40 mln zł – dodają urzędnicy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here