Rozmowy świdniczan o bezpieczeństwie

O szeroko rozumianym bezpieczeństwie w mieście i powiecie będą rozmawiać uczestnicy debaty, organizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 21 czerwca, o godz. 9 w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Szkolnej 1.


– Celem debaty jest zwrócenie uwagi na aspekty zagrożeń, które trudno wyłuskać ze statystyk. Każdy będzie miał możliwość zabrania głosu. Zależy nam, aby na podstawie tej debaty i płynących z niej wniosków można było sformułować nowe zadania i działania, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnej społeczności. Do udziału w spotkaniu zapraszamy lokalne władze, przedstawicieli różnych instytucji, ale przede wszystkim mieszkańców – mówi mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Uczestnicy spotkania będą mogli opowiedzieć policjantom o najbardziej frapujących ich problemach dotyczących bezpieczeństwa. Zapoznają się z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda oraz lokalnymi działaniami prewencyjnymi i profilaktycznymi.

Jednocześnie policjanci zachęcają, aby mieszkańcy mailowo zgłaszali tematy, które chcieliby poruszyć podczas debaty.  Wiadomości w tej sprawie można przesyłać do 19 czerwca na adres: elwira.domaradzka@lu.policja.gov.pl. (w)