Różowe skrzyneczki na wszelki wpadek

W części szkół już są, w niektórych dopiero będą. Mowa o tzw. różowych skrzyneczkach, czyli punktach wyposażonych w środki higieny osobistej na czas menstruacji dla uczennic. To jedna z inicjatyw Świdnickiej Rady Kobiet.


Kilka tygodni temu Świdnicka Rada Kobiet zgłosiła pomysł, aby w świdnickich szkołach pojawiły się tzw. różowe skrzyneczki, czyli ogólnodostępne punkty wyposażone w środki higieny osobistej na czas menstruacji przeznaczone dla uczennic. Zgłoszony przez panie pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem zarówno władz miasta, które zgodziły się wdrożyć go w życie, jak i samych dziewcząt.

– Na zachodzie Polski jest to bardzo popularne, w naszym regionie niekoniecznie. Zobaczymy czy to się sprawdzi. Zaczniemy od szkół. Może starostwo podchwyci ten pomysł i zechce wykorzystać go także w swoich placówkach – mówiła niedawno Agata Nawrocka, przewodnicząca ŚRK.

Od niedawna „skrzyneczki” są dostępne w szkołach. W razie potrzeby mogą z nich korzystać nie tylko uczennice, ale również pracownice placówek.

– Bardzo dziękujemy panu burmistrzowi za pomoc w podjęciu tej tak ważnej dla nas kobiet inicjatywy, jaką jest zapewnienie komfortu w naszym codziennym funkcjonowaniu, dziękujemy również dyrektorom szkół, którzy już zorganizowali takie punkty w swoich placówkach – podkreślają panie z ŚRK. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here