Rozśpiewani poligloci

To nie tylko świetna zabawa i promocja talentów wokalnych, ale także doskonała okazja do pogłębiania znajomości języków obcych – tak można podsumować kolejną edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Gospodarzem imprezy było Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.


W tym roku konkurs odbył się już po raz trzeci. Do udziału w nim zgłosili się reprezentanci świdnickich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, SP nr 3, SP nr 5 oraz Zespołu Szkół w Biskupicach.
– Bardzo się cieszymy, że było tak wiele zgłoszeń młodzieży. Ten konkurs to nie tylko dobra zabawa. To z pewnością nie ostatnie takie wydarzenie – mówiła Anna Goral, dyrektor PCEZ.
Uczestnicy konkursu prezentowali się w wybranym przez siebie repertuarze. Warunek był taki, że musi być to utwór w obcym języku. Młodzież śpiewała po angielsku, francusku i hiszpańsku.
Występy młodzieży oceniali: Rafał Pydyś – nauczyciel śpiewu, Izabela Wojciechowska – nauczyciel języków obcych oraz Dariusz Tokarzewski, muzyk, członek grupy VOX i radny powiatowy. Za najlepszy komisja uznała występ Mai Pawłowskiej z Gimnazjum nr 1 w Świdniku. Drugie miejsce przyznano Katarzynie Adamskiej z Gimnazjum nr 3 w Świdniku, a trzecie Aminie Istrati z Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku.
Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdniku, a patronat nad konkursem objął Waldemar Białowąs, wiecestarosta świdnicki. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here