Rozszerzą strefę płatnego parkowania

Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania m.in. o teren Podzamcza czy nadanie rondu na Choinach imienia Margaret Thatcher – w czwartek (15 października) czeka nas kolejna sesja lubelskiej rady miasta. Po raz trzeci w historii obrady zostaną przeprowadzone w formie zdalnej.


W czwartek radni zajmą się m.in. zmianami w Strefie Płatnego Parkowania. Od czerwca 2021 roku mają zostać do niej włączone al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, a także tereny na północ od al. Solidarności i al. Tysiąclecia (Podzamcze). Będą one należeć do nowej podstrefy D (obecnie w SPP znajdują się strefy A, B i C).

Rajcy zdecydują też m.in., czy charakterystyczne, przypominające kształtem biszkopta, rondo na ul. Choiny, zostanie nazwane na cześć Margaret Thatcher. W porządku obrad znalazł się projekt uchwały w tej sprawie. – Margaret Thatcher, Żelazna Dama, była premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w latach 1979 – 1990. Margaret Thatcher darzyła Polskę i Polaków szczególną sympatią, a w roku 1988 była pierwszym brytyjskim premierem, który odwiedził Polskę. Czynnie wspierała polską opozycję demokratyczną – czytamy w uzasadnieniu.

Czwartkowe obrady zaczną się o godzinie 9 i po raz trzeci w historii zostaną przeprowadzone zdalnie. Zdalne sesje miały miejsce w kwietniu i maju w czasie wiosennego lockdownu. Czerwcowe, a następnie wrześniowe obrady odbyły się w normalnym trybie i do niedawna wszystko wskazywało na to, że podobnie będzie w październiku.

W ubiegłym tygodniu miasto poinformowało jednak, że czwartkowe obrady również zostaną przeprowadzone zdalnie, co ma związek z lawinowym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, jaki obserwujemy ostatnio w Polsce, w tym w Lublinie. Rajcy będą zatem mogli wypowiadać się i głosować np. siedząc w swoim mieszkaniu, choć nikt nie zabroni im przyjść na salę obrad, gdzie będzie prawdopodobnie przewodniczący Jarosław Pakuła.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here