Roztańczona Siennica Różana

Blisko 150 dziecięcych tancerzy i 167 dorosłych par z kilkudziesięciu klubów i szkół tańca z całej Polski, a także z Kijowa, uczestniczyło w festiwalu tańca w Siennicy Różanej.

Pod koniec października oczy miłośników tańca zwrócone były na Siennicę Różaną, małą miejscowość pod Krasnymstawem. Tam bowiem odbyły się imprezy taneczne organizowane przez Chełmskie Centrum Tańca „Rytm”, urząd gminy Siennica Różana oraz zarząd okręgu lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. A były to: VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana Rytm 2017 i Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego.
Z zadowoleniem odnotowujemy wyniki reprezentantów chełmskiego „Rytmu”. Jakub Koguciuk i Daria Gawlik wygrali prestiżową kategorię open par dorosłych oraz wywalczyli II wicemistrzostwo okręgu lubelskiego w tańcach standardowych. Daniel Pietryjas z Weroniką Sokół uplasowali się na drugim miejscu klasy B par dorosłych w tańcach latynoamerykańskich. Seweryn Hałaj z Roksaną Paralusz zajęli trzecią lokatę w C klasie tańców latynoamerykańskich i D klasy tańców standardowych. Bartek Przebierowski i Patrycja Nowacka wywalczyli drugie miejsce w kategorii 10-11-latków klasy G. Łukasz Korol i Nikola Grochowska oraz Szymon Mazurek z Patrycją Joachimowicz zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w kategorii 12-13-latków klasy G. Amadeusz Miazga i Kamila Siatka zajęli czwarte miejsce klasy D tańców latynoamerykańskich oraz 6 klasy C tańców standardowych, a Kamil Kretowicz i Dominika Lubawska piąte miejsce klasy D tańców latynoamerykańskich i klasy C tańców standardowych. Świetnie zaprezentowali się najmłodsi tancerze „Rytmu”, którzy w liczbie ok. 30 par zdobyli same złote i srebrne medale. (opr. mg)