Rozwijają uczniowskie talenty

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym po raz drugi realizowała zajęcia informatyczne z projektu przygotowanego przez Politechnikę Łódzką.

Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmacnia u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania.

Uczniowie ze szkoły w Łopienniku Nadrzecznym mogli uczyć się programowania i algorytmiki na dwóch dodatkowych lekcjach informatyki w tygodniu. Uczą się programować w Scratchu. – Analizowanie algorytmów i programowanie uczy logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię, ale przede wszystkim sprawia ogromną frajdę uczniom – mówi dyrektor szkoły w Łopienniku Nadrzecznym, Elżbieta Sawa.

W bieżącym roku szkolnym zakończyły się już zajęcia koła informatycznego, objętego programem Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody za aktywny udział w zajęciach. Nagrody wręczali Artur Sawa – wójt gminy Łopiennik Górny i Jerzy Maj – nauczyciel informatyki i opiekun koła informatycznego.

Koło informatyczne prowadzi Jerzy Maj, który już po raz drugi zdobył grant na zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. CMI to prestiżowy projekt o zasięgu ogólnopolskim. W ramach projektu szkoła otrzymała 3 roboty, które służą uczniom. – CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym – dodaje dyrektor Sawa. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here